Lázeňské sanatorium Dr. Peták ve Františkových Lázních je první lázeňské zařízení v ČR, které má mezinárodní certifikaci pro léčbu molekulárním vodíkem v kombinaci s místními přírodními léčivými zdroji.

Molekulární vodík v Sanatoriu Dr. Peták

Lázeňské sanatorium Dr. Peták ve Františkových Lázních je první lázeňské zařízení v ČR, které má mezinárodní certifikaci pro léčbu molekulárním vodíkem v kombinaci s místními přírodními léčivými zdroji.  Sanatorium Dr. Peták je funkcionalistická stavba, lázeňský komplex s kompletními službami pro balneologii, ubytování, stravování. Minerální pramen je rozveden do všech van na vodoléčbě. Od roku 2001 sanatorium poskytuje jako akreditovaný lázeňský dům lázeňsko-rehabilitační služby (lázeňské i ambulantní zdravotnické služby).

Od roku 2017 se majitel a lékař se svou manželkou intenzivně zajímá o účinky a využití molekulárního vodíku na organismus a v tomto ohledu spolupracuje se společností H2 Global Group. Zúčastnil se mezinárodní konference, kde se seznámil s řadou odborníků v tomto oboru z Japonska, Koreji, Polska, USA, Belgie, Izraele, Ruska a Číny a získal mnoho zkušeností a poznatků přímo od zakladatelů (například jako v Japonsku) funkčního medicinského oboru.

Po získání mezinárodního certifikátu pro terapeutické využití molekulárního vodíku v balneologii a kosmetice, k posílení léčebných přírodních zdrojů, vypracoval metodiku aplikace molekulárního vodíku v lázeňství. Již po roce vracející se hosté potvrdili výrazný posilující efekt kombinace klasické lázeňské léčby posílené o molekulární vodík. Metodika aplikované léčby je v komplexním využití všech forem možné aplikace:

  • pitná kúra posílená o molekulární vodík
  • inhalace molekulárním vodíkem
  • užívání tablet molekulárního vodíku
  • aplikace molekulárního vodíku do vanových procedur
  • přímá aplikace na tělo před procedurami (masáže, rašelinové obklady, elektro léčba)

Molekulární vodík byl též využit k doléčování stavů po operacích očních víček (spolupráce s plastickým chirurgem FN Plzeň), pozitivní zkušenosti s aplikací u atopických ekzémů, bércových vředů, psoriázy). Též jako internista Dr. Peták sledoval pozitivní výsledky u srdečních onemocnění TK, arytmie, dušnosti, zlepšení kognitivních funkcí a neurodigestivních obtíží.

V současné době se sanatorium soustředí na klientelu postcovidovou, kde se po sedmi, čtrnácti a více dnech, výrazně zvyšuje vitální kapacita plic a snižuje únava, též se mírní dušnost a oprese hrudníku.

To vše potvrzuje univerzálnost molekulárního vodíku s přímým vlivem na oxidační stres, metabolická onemocnění, zmírnění depresí ve spojení s léčivými přírodními zdroji ve Františkových Lázních.  

Více informací: www.sanatoriumpetak.cz

Zdroj: Lázeňské sanatorium Dr. Peták, a H2 Global Group

Fotografie: Lázeňské sanatorium Dr. Peták